Yeni Şehrinizde Kendinizi Evinizde Hissetmek için 10 İpucu

Yeni Şehrinizde Kendinizi Evinizde Hissetmek için 10 İpucu İster küçülüyor, ister yeni bir başlangıç ​​arıyor olun, ister bir iş için taşınıyor olun, yeni bir şehre taşınmak aynı anda hem heyecan verici hem de korkutucu olabilir.

Tanıdık olanlara veda etmek zor olsa da, iyi haber şu ki yeni bir macera bekliyor. Yine de kendinizi “hiç eviniz gibi hissedecek mi?” diye merak ederken bulabilirsiniz. Biraz zaman alsa da süreci hızlandırmak, yeni çevrenizi kucaklamak ve güvenle yerleşmek için yapabileceğiniz bazı şeyler var.

Yeni Şehrinizde Kendinizi Evinizde Hissetmek için 10 İpucu

Yeni Şehrinizde Kendinizi Evinizde Hissetmek için 10 İpucu

Hemen paketini açın
Yeni Şehrinizde Kendinizi Evinizde Hissetmek için 10 İpucu Hiçbir şey sizi bavul ve kutularla yaşamaktan daha huzursuz hissettiremez. Birincisi, ev konforuna kolayca erişemiyorsunuz. Bu nedenle, yeni kazılarınızı mümkün olan en kısa sürede kurmak çok önemlidir. Paket açmayı bir angarya olarak görmek yerine, onu olumlu bir şeye dönüştürün. Evinize bir kez daha iyi bir başlangıç ​​yaparak başlayın – temizlik, yeni bir kat boya ve biraz sağduyu, yeni bir başlangıç ​​için temel oluşturur.

Yeni Şehrinizde Kendinizi Evinizde Hissetmek için 10 İpucu

Yeni Şehrinizde Kendinizi Evinizde Hissetmek için 10 İpucu Mobilya düzeninizi çizin veya alanınızı görselleştirmenize ve hayata geçirmenize yardımcı olan bir tasarım uygulaması kullanmayı deneyin.
Mutfağınızda, kullanımdayken yaptığınız gibi dolaşın, “nasıl çalıştığınıza” göre eşyalarınızın yerleşimini planlayın.
Gevşemek için gidebileceğiniz dinlendirici bir alan yaratın.
Evden anlamlı şeyler ekleyerek, onları bir yer duygusu veren yeni dokunuşlarla birleştirin.
komşularınızla tanışın
Yeni Şehrinizde Kendinizi Evinizde Hissetmek için 10 İpucu, halihazırda bir “girişiniz” yoksa, yeni arkadaşlar edinmek için kendinizi ortaya koymanız zor olabilir. Başlamak için harika bir yer mi? Senin komşuların. Sonuçta, hiçbir şey yalnız olmadığınızı bilmek gibi bir güvenlik duygusu veremez. Kim bilir, en iyi arkadaş bile olabilirsiniz; sizi arkadaşlarıyla tanıştırabilirler; ve neyin ne olduğunu zaten biliyorlar.

Mahalle turu yapın
Biraz turist olun. İster yemek, ister mimari, ister tarih veya kültür konusunda tutkulu olun, bir mahalle turu hem ortama alışabilir hem de yeni evinizi bir yerelin gözünden görmenize yardımcı olabilir. Ayrıca, tur rehberiniz gizli mücevherleri ortaya çıkarmak , gidilecek yerleri bulmak ve araziyi genel olarak görmek için harika bir kaynak olabilir .

Halk ve çiftçi pazarlarını vurun
Yeni bir şehri tanımanın halk ve çiftçi pazarlarını ziyaret etmekten daha iyi birkaç yolu vardır. Birinci sınıf insanları izlemenin ötesinde, bir şehrin nabzını deneyimlemenin ve insanların günlük yaşamlarını nasıl sürdürdüklerini görmenin en iyi yollarından biridir. Kendinizi deneyime bırakın ve satıcılar ve alışveriş yapan diğer kişilerle sohbet edin. Ve iyi yerleştirilmiş bir soru sormaktan korkmayın. Basit bir “bu malzemeyi nasıl kullanıyorsunuz?” tam da ihtiyacınız olan buz kırıcı olabilir.

Dışarıda yemek yiyin ve oyalayın
Yeni Şehrinizde Kendinizi Evinizde Hissetmek için 10 İpucu Herkes yalnız yemek yemekten hoşlanmaz ve bu adil. Ancak yeni bir şehre taşındığınızda, genellikle konfor alanınızın dışına çıkmanız gerekir. Utangaçlığınızı bir kenara bırakın ve bara yaslanın ya da çevrenizi, diğer yemek yiyenleri ve içki içenleri gözlemlemek için yemek masasında biraz daha kalın – kısa bir sohbete başlamak kapıları açma potansiyeline sahiptir.

toplum merkezine git
Çocukları var? Tipik olarak, değişen sürelerde sınıflar ve etkinlikler sunan – bir günlük maceralardan bahsetmiyorum bile – toplum merkezleri, diğer ailelerle tanışmak, bir yer duygusunu geliştirmek ve biraz eğlenmek için harika bir yerdir. Yaz sinema geceleri ve konserlerden el işçiliği, spor ve kamplara kadar hepinizin zevk alacağı bir şey bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Bir spor salonuna katılın ve ders alın
Ortak ilgi alanlarının paylaşıldığı yerleri ziyaret etmek ve düzenli olmak, yeni arkadaşlar edinmenin en iyi ve en etkili yollarından biridir. Benzer rutinleri, tutkuları ve yaşam tarzları olan başkalarıyla konuşmak anlaşılır bir şekilde daha kolaydır.

Yerel etkinlikler için el ilanlarına göz atın
Bir dahaki sefere yerel kafede bir fincan joe aldığınızda, yayınlanan broşürlere baktığınızdan emin olun. Yeni etkinlikler, kültürel organizasyonlar , buluşma grupları ve yankı uyandıran hizmetler hakkında bilgi edinebilirsiniz . Karaktersiz mi görünüyorsun? Başkalarının sizin yerinizde olduğunu ve öyle olduğunu unutmayın.

bir köpek evlat edin
Yeni insanlarla baskısız etkileşim kurmanın bir başka harika yolu da bir köpeği yürüyüşe çıkarmaktır. Zaten bir evcil hayvanınız var mı? Ünlü bir ayağın var. Henüz yok mu? Bunu yapmak için zamanınız ve yeteneğiniz varsa, evlat edinmek için yerel barınağınızı ziyaret edin. Hazır buradayken, iyi bir amaç için gönüllü olmayı düşünün (yerel sakinlerle bağlantı kurmanın başka bir harika yolu).

Ortak ilgi alanlarına sahip olanları bulun
Belki sporla ilgileniyorsun. Belki de resim yapmaktan veya bahçe işleri yapmaktan hoşlanıyorsunuz. Yeni bir şehre taşındığınızda, yaptığınız işi yapan insanlarla bağlantı kurmak, sohbet için ortak bir payda görevi görür ve arkadaşlık kurmayı hem daha kolay hem de daha az korkutucu hale getirir.

İster şu anda yeni bir şehirde olun, ister yeni bir ev bulmayı düşünüyorsanız, sadece sizi taşımak için değil, aynı zamanda yol boyunca size yardımcı olmak için buradayız. Yeni evinizin eviniz gibi hissetmesine yardımcı olacak daha fazla fikir için Instagram’a göz atın.