Yeni Bir Şehirde Arkadaş Edinmenin 9 Yolu

Yeni Bir Şehirde Arkadaş Edinmenin 9 Yolu

Yeni Bir Şehirde Arkadaş Edinmenin 9 Yolu İster küçülüyor, ister yeni bir başlangıç ​​arıyor olun, ister bir iş için taşınıyor olun, yeni bir şehre taşınmak aynı anda hem heyecan verici hem de korkutucu olabilir.

İnsanlar çeşitli nedenlerle taşınırlar, ancak ortak bir nokta vardır: Yeni bir şehre taşınmak olasılıklarla doludur. Yerel mücevherleri keşfetmekten yeni evinizi kurmaya ve yerleşmeye kadar, kimliğinizi oymak veya duruma göre yeniden icat etmek için bir fırsat.

Yeni Bir Şehirde Arkadaş Edinmenin 9 Yolu

Kuşkusuz, bu zaman alır. “Evde” hissetmek de öyle. Kendinizi tanıdık şeylerin özlemini çekerken bulabileceğiniz için – hatta biraz ev özlemi hissedebilirsiniz – bir arkadaş grubu oluşturmanıza yardımcı olur. Nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? Burada sadece bağlantıları değil, aynı zamanda rahat hissetmeniz için ihtiyaç duyduğunuz destek ağını da (evde bahsetmiyorum) oluşturmaya başlamanın birkaç yolu var.

Yeni Bir Şehirde Arkadaş Edinmenin 9 Yolu

Bir kültür merkezi veya ibadet yeri bulun
Yeni insanlarla tanışmanın en iyi yollarından biri, insanların aynı inanç ve ilkeleri paylaştığı gruplara ve topluluklara katılmaktır. Hayatta sizin için en önemli olanı düşünün ve aynı fikirde olan yerlilerle bağlantı kurmaya yardımcı olacak noktalar arayın. Bu bir kilise, kültür kulübü veya toplum merkezi olsun, daha büyük bir şeyin parçası olmak, yeni veya rahatlatıcı bir şekilde tanıdık şeyler keşfetmenize ve keşfetmenize yardımcı olabilir.

Yeni Bir Şehirde Arkadaş Edinmenin 9 Yolu

Arkadaşların arkadaşlarıyla tanış
Yeni Bir Şehirde Arkadaş Edinmenin 9 Yolu; Size ipleri gösterecek birinin olması yardımcı olur, bu nedenle memleketinizdeki arkadaşlarınızdan sizi tanıdıkları arkadaşlar, aileniz ve tanıdıklarıyla tanıştırmasını istemekten çekinmeyin. Daha az yalnız hissetmenize yardımcı olmanın yanı sıra, sizi ilgi çekici yerlere yönlendirebilir, başka tanıtımlar yapabilir ve çevrenizi tanımanıza yardımcı olabilirler.

Düzenli ol
Bu bir kafe, bar veya fitness dersi olsun, sizi aynı insanlarla karşı karşıya getiren bir alışkanlık veya rutin oluşturmak, zamanla onlarla doğal bağlantılar kurmayı kolaylaştırır.

Yeni Bir Şehirde Arkadaş Edinmenin 9 Yolu

Yerel ilgi gruplarına katılın
Koşmayı sever misin? Kitapları oku? Aşçı? Neyle ilgileniyorsanız, bunun için bir grup var. Ortak ilgi alanlarınız olduğunda, sohbet daha kolay akar ve başka şeyler hakkında konuşmak için kapılar açar. Yakınınızdaki “buluşmaları” bulmak için şehrinizi ve ilgi alanlarınızı girmenizi sağlayan çevrimiçi bir forum olan MeetUp.com’a katılmayı düşünün. Kim bilir – sizi kanatlarının altına almaya istekli birini bile bulabilirsiniz.

Sohbeti geliştiren şeyler yapın
Hoşunuza giden etkileşimli aktiviteleri düşünün ve kendiniz kaydolun. İster bir doğaçlama dersi, trivia gecesi, profesyonel ağ oluşturma grubu veya hayran kulübü olsun, ilgi çekici deneyimlere katılmak, tanıtım yapmak ve sohbeti ateşlemek için doğal bir yoldur.

Yeni Bir Şehirde Arkadaş Edinmenin 9 Yolu

Köpek parkına git
Tüylü arkadaşlarınızın gevşemek için bir yere ihtiyacı var ve sizin de öyle. Öyleyse neden mahallenizdeki köpek parkına gitmiyorsunuz? Sık sık aynı kişiler tarafından tekrar tekrar ziyaret edilen düzenli ziyaretler, aynı kişileri görmenize yardımcı olurken, müstakbel arkadaşlarla sohbet etmeyi kolaylaştırır. Benzer bir rutini takip etmelerine aldırmayın, muhtemelen yakınlarda yaşıyorlar. Bonus: Yavrunuz kendi başına bir BFF bile yapabilir.

Bir spor ligine katılın
Aktiviteleri tek seferlik deneyimler olarak görmek yerine, zaman içinde aynı birey grubuyla etkileşim kurmanıza izin veren çıkışlar bulun. Spor ligleri ve takımları, yoldaşlığı teşvik ettikleri ve ortak bir amaç için çalışmanızı sağladıkları için harika bir seçimdir.

Bir amaç için gönüllü
Başkalarına yardım etmek sadece bir fark yaratmakla kalmaz, aynı zamanda iyi hissettirir. Ayrıca, sizinle aynı nedenlerle ilgili tutkulu insanlarla iletişim kurmanızı sağlar. Etrafta toplanacak bir şeyiniz olduğunda, aynı zamanda arkadaşlıkları geliştirirken başkalarıyla savunabilirsiniz.

Okul organizasyonlarına katılın
Aileleri olanlar, çocuğunuzun yeni okulunda PTA’ya veya bir destek kulübüne katılmayı yararlı bulabilir. Hayatın benzer bir aşamasında potansiyel arkadaşlarla tanışmanın yanı sıra, şu anda parçası olduğunuz bir topluluğa kendinizi yerleştirmenin bir yoludur.

Yeni mahallenizi keşfederken ve yerleşirken, size yardım etmek için buradayız. Yeni şehrinizin tanıdık gelmesine ve kendinizi evinizde hissetmenize yardımcı olacak ipuçları için iletişim bilgilerine göz atmayı unutmayın.