Kıyafetler Nasıl Kolilenir?

İzmir evden eve nakliyat

Kıyafetler Nasıl Kolilenir?, Taşınma işlemleri sırasında en büyük problemlerinden birisi de kıyafetlerin nasıl toplanacağıdır. Taşınma esnasında kıyafetlerinizin önem derecesine dikkat etmeniz gerekmektedir. Her kıyafet kendi grupları içinde paketlenmelidir. Yerleştirilirken zorluk yaşanmamalıdır. Öncelikle kıyafetleriniz içerisinde bir düzenleme yapmanız gerekmektedir. Tıpkı kitaplar veya mutfak eşyaları gibi belli bir düzenle bu kıyafetlerin toparlanması son derece önemlidir. Özellikle evde birden fazla kişi yaşıyorsa, herkesin kıyafetleri için aynı işlemler ayrı ayrı yapılmalıdır.

Kıyafetler Nasıl Kolilenir?

Eğer evden eve nakliyat hizmeti alacaksanız ve paketleme işlemlerini bu firmalara bırakacaksanız, özel eşyalarınız dışında çekmecelerinizi boşaltmamanız önerilir. Ancak eşyalarınızı kendiniz paketlemeyi düşünüyorsanız, kıyafetlerinizi paketlerken belli başlı teknik noktaları bilmeniz son derece önemlidir.

Kıyafetler nasıl kolilenir sorusu taşınma sırasında kişilerin en çok merak ettiği konulardan biridir. Bir kıyafet tek başına çok ağır olmayabilir. Ancak kışlık ve kaban türü kıyafetler bir araya toplandığında, kutular içerisinde ciddi bir ağırlık meydana getirebilirler. Bu nedenle kıyafet kolilerinizi orta boyutlu tercih etmeli ve koli içerisine yerleştirirken düzenli bir şekilde katlamalısınız. Özellikle kaban ve ceket türü kıyafetlerinizin katlama noktalarına dikkat etmeli ve sonrasında kıyafetin formunu bozacak sonuçlar doğurabilecek hatalar yapmamalısınız.

Kıyafetler Nasıl Kolilenir?

Bu süreçte koli içerisinde daha fazla yer kazanmak istiyorsanız, koliye yerleştirmeden önce kıyafetlerinizi sıkıştırabilirsiniz. Kıyafetleriniz bu şekilde fazlasıyla karışabilir, ancak koli içerisinde geniş bir yer kapladığından daha fazla kıyafet sığdırmanızı sağlar. Kıyafetlerinizi paketlerken mutlaka kişilerin ayrımına ve yazlık-kışlık ayrımına özen göstererek bir işlem yapmanız daha sonraki süreçte işlerinizi kolaylaştıracaktır.

Kolileme işlemleri sırasında en çok dikkat edilen noktalardan birisi de kullandığınız kolilerin sağlam olmasıdır. Eşyalarınızı koymadan önce mutlaka gerekli yerlerinin koli bandı ile bantlanmasına ve ağırlık bindiği zaman herhangi bir yerinin patlamasına özen gösterilmelidir.