Evden eve taşınma esnasında nelere dikkat etmeliyim

Evden eve taşınma esnasında nelere dikkat etmeliyim Taşınmanın zorlu bir süreç olması Ev taşıma eşya toplama, ambalajlama ve montaj işlemleri bir araya geldiğinde yorucu ve stresli bir iş haline geliyor. Ev taşıma şirketleri ile çalışmak iş yükünü önemli ölçüde azaltsa da özellikle çekmece ve dolaplarda kendi düzeninizi yakalamak zaman alabiliyor.

Evden eve taşınma esnasında nelere dikkat etmeliyim

Evden Eve Nakliyat hizmeti aldığınızda basit marangozluk işlemleri, amabalajlama ve paketleme, nakliye ve yerleştirme işlemi Evden Eve Nakliyat Firmaları tarafından gerçekleştiriliyor. Eğer yine de evinizi kendiniz taşıma fikriniz varsa işinin ehli İzmir Evden Eve Nakliyat Firması Huzur Nakliyat tavsiyeleri ile kolayca taşınabilirsiniz.

Taşınırken Yapılması Gerekenler

Yapılacaklar konusunda bir ajanda takip etmek veya liste yapmak işlerinizi kolaylaştıracağı gibi herhangi bir basamağı atlamamanızı sağlar.

Öncelikle taşınma tarihi ve saati yoğunluğunuza göre ayarlanmalı. İş gidiş ve çıkış saatlerinde nakliyat işlemi gerçekleştirilmemelidir. Hem trafik yoğunluğu taşınma süresini uzatacak hem de dur – kalk manevraları ile eşyalar strese girecektir. Taşınma kolisi vb gereçler önceden temin edilmeli ve nakliyat günü bolca hazır bulundurulmalıdır. Özellikle kalın, oluklu koliler taşınma sırasında büyük kolaylık sağlayacaktır. Ayrıca gazete kağıdı, bez, pat pat gibi kaplama malzemeleri de kolay taşınma için gereklidir. Her aşamada en önemlisi eşyalara zarar vermeden taşınma eylemini gerçekleştirmek. Bu yüzden ambalajlamaya özen göstermek ve gerekli hazırlıkları yapmak çok mühim. Paketleme malzemeleri ve bezlerden mümkün oldukça çok bulundurmalı, kat kat sarılarak narin eşyalar korunmalıdır.

Evden eve taşınma esnasında nelere dikkat etmeliyim Pratik taşınma önerileri içinde başka bir husus çok yer kaplayan mont, yorgan, yastık, battaniye gibi hacimli tekstil ürünlerini vakumlu hurçlarla küçülterek paketleyebilirsiniz. Hacimden tasarruf ederken tekstil ürünlerinizin toz ve kire maruz kalmasını engellersiniz. Araç içinde sabitlemek için sabitleme halatları ve kancaları ihtiyacınız olacak gereçler arasında. Özellikle şehirlerarası nakliyat düşünenler için eşyaları sabitlemek çok önemlidir. Böylece eşyalarınız hasar almadan yeni adresinize ulaşır.

İzmir Evden Eve Nakliyat Firması İle Taşınmak

Koli bulma vb. gibi hazırlıkların zahmetinden kurtulmak, araç bulma, taşıma için insan gücü bulma gibi zorlu süreçleri hiç yaşamadan kolayca taşınmak için İzmir Evden Eve Nakliyat Firması ile taşınmak en kolayıdır. İster İzmir Şehir İçi Nakliye ister şehirlerarası nakliyat hizmeti olsun Huzur Nakliyat ile zahmetsizce taşınmak mümkün. Avantajlı Ev Taşıma Fiyatları ve parsiyel taşımacılık hizmeti ile çok masraf yapmadan hızlı ve kolayca taşının.

Evden eve taşınma esnasında nelere dikkat etmeliyim : Profesyonel Ev Taşıma hizmeti birçok avantajının yanında zamandan da tasarruf sağlar. Özellikle İzmir Asansörlü Nakliyat ile uygun fiziki koşullarda şehir içi saatler içinde yeni adresinize taşınmış olursunuz. İyi bir İzmir Nakliyeci ile taşınmak eşyalarınızın güvenliği için de çok önemli. İzmir Huzur Nakliyat gibi tecrübeli ve profesyonel evden eve nakliyat şirketleri nakliyat sırasında tüm eşyalarınızı sigortalayarak güvenli bir taşınma süreci sağlar.

İzmir Evden Eve Nakliyat İle Taşınmak

Taşınma Listesi : Evden eve taşınma esnasında nelere dikkat etmeliyim

Evinizi taşımaya karar verdiğinizde eğer ev taşıma şirketi ile çalışmayacaksanız yapılacaklar listesini çıkarmak en doğrusu. İşleri listelemek arada unutacağınız kısımlar olmasını engellerken planlı olmak size ekstra zaman kazandıracaktır. Beklenmedik görevler ile taşınma günü stresinizi arttırmamak ve aynı zamanda önceden yapılabilecek bir iş için yorulmamak önemli.

Evden eve taşınma esnasında nelere dikkat etmeliyim : Ev Taşıma Tüyoları arasında en popüler olan ve sık tavsiye edilen taşınma listesidir. Her evin ve bireyin kendine göre taşınma listesi ihtiyacı olsa da ortak bir takım konularla beraber bir taşınma listesi hazırlayalım:

1- Paketleme ve ambalajlama için malzeme almak, bolca taşınma kolisi ve koli bandı edinmek. Ayrıca dolgu köpüğü, eski gazete, pat pat vb eşyalarınızın birbirine çarparak kırmasını engelleyecek maddeler bulundurmak da yararlı olacaktır.
2- Mevsim dışı kıyafetler ve yorgan – battaniye gibi ürünleri vakumlu hurçlarla ya da normal hurçlarla toplayabilirsiniz.
3- Mutfakta günlük kullandığınız eşyalarınızın dışında özellikle misafir takımları gibi sık kullanılmayan parçaları kaldırın.
4- Salon mobilyalarının sökülebilen parçalarını çıkarın ve vida gibi küçük parçaları mobilyalara bantlayın. Koltuk ve demonte eşyalarınızı bez ya da film folyo ile sarın.
5- Halılarınızı birbiri üstüne koyarak rulo yapın.
6- Ayakkabılarınızı kolileyin.
7- Bisiklet, scooter ve çocuk arabası gibi eşyalarınızı mümkün olan en küçük boyutta sarın.
8- Sebzelik, ayakkabılık gibi gereçleri demonte hale getirin ve poşetleyin.
9- Küçük ev aletlerini mümkünse önce kendi kutularına daha sonra da büyük kolilere yerleştirin.
10- Oyuncakları kolileyin. Çocuk yatağı, dolabı gibi sök – tak eşyalarınızı toplayın.
11- Beyaz eşyalarınızı mümkünse kendi kolilerinde taşıyın. Kutularını attıysanız ve büyük koli bulamadıysanız sarın. Televizyon gibi çabuk hasar alacak eşyalarınızı yalıtım malzemeleri ile kaplamak en doğrusudur.
12- Son olarak gardırop, şifonyer masa ve sandalyeler, koltuklar gibi büyük parçaları bez veya strech film ile kaplayarak tüm eşyalarınızı toplamış olursunuz.
13- Aboneliklerinizi yeni adresinize taşımayı unutmayın. Ayrıca taşınacağınız evin su, elektrik ve doğalgaz aboneliklerini açtırmayı unutmayın.

Evden eve taşınma esnasında nelere dikkat etmeliyim : İzmir Evden Eve Nakliyat Firmaları ve Fiyatları İçinde 1 Numara Huzur Nakliyat ile taşınırken ev toplama, eşya paketleme gibi dertleriniz olmaz. Tüm eşyalarınızı dakikalar içinde demonte hale getirerek paketleme ve kolileme işlemini gerçekleştirir. Yeni adresinizde monte edilen eşyalarınız eskisinden daha sağlam olacak şekilde kullanıma hazır olur. Şehir içi saatler içinde taşınarak yeni düzeninizi kurmaya hemen başlayabilirsiniz.

Taşınırken Ev Toplama Teknikleri ve Püf Noktaları

Evden eve taşınma esnasında nelere dikkat etmeliyim : Kolay Taşınmanın Püf Noktaları birçok taşınma sonucu tecrübe ve bilgi ile ortaya çıkmıştır. İzmir Huzur Evden Eve Nakliyat gibi tecrübeli ve profesyonel firmalar için bilgi birikimi ve uzmanlık çok önemlidir. Ev Taşıma kolay olmayan ve stresli bir süreç olduğu için kolaylaştırmak bizim için önemli.

Evden eve taşınma esnasında nelere dikkat etmeliyim: Ev Taşıma Tüyoları her ne kadar tecrübe sonucu ortaya çıksa da subjektiftir. Duruma göre daha pratik bir yöntem bulmak ya da kendinizce çareler üretmek sizin elinizde. %100 garanti yöntemler olmasa da hayatınızda ve taşınma sürecinizde kolaylık sağlayacağını düşünüyoruz.
Bazı basit ama etkili ev taşıma tüyoları:

 • Her odanın kendi kolisi olmalı ve kolilere başka odadan eşya konulmamalı.
 • Kolilerin üzerine içeriği ve ait olduğu oda yazılmalı.
 • Kırılacak eşyaların bulunduğu koliler özel olarak belirtilmeli ve dikkatli taşınmalı.
 • Koliler araca yerleştirilirken çok fazla üst üste konularak ezilme riski oluşturulmamalı. Özellikle kırılacak eşyalar kolileri mümkün oldukça dikkatli taşınmalı.
 • Araç içinde eşyalar sabitlenmeli, böylece birbirine zarar vermesinin önüne geçilmeli.
 • Ev Taşıma günü hava durumu takip edilmeli ve yağış olmamasına özen gösterilmeli.
 • Eşyalar mümkün olduğu en küçük parçalara kadar ayrılmalı. Böylece taşıma kolaylığı sağlanmış olur. Demonte ürünlerin vida ve küçük parçaları poşetlenerek eşyanın üzerine sıkıca bantlanmalı. Bu sayede taşınma günü oluşacak vida karmaşasının önüne geçmiş olursunuz.
 • Kolilerinize açacağınız küçük çentikler sayesinde taşımak çok daha kolay olacaktır.
 • Küçük, orta ve büyük olmak üzere çeşitli boyutta koliler hazırlayın. Böylece hem eşyalarınız parça parça dağılmaz hem de alakasız eşyaları bir araya koymak zorunda kalmazsınız.
 • Yeni evinizde kullanmayacağınız eşyalardan taşınmadan önce arının.
 • Kolilerin üzerine yazabileceğiniz kalın uçlu kalemlerden bol bol bulundurun.
 • Takı ve evrak gibi eşyalarınızı yanınızda veya özel aracınızda taşımak olası problemlerin önüne geçecektir.
 • Eşyalarınızı hiç bir şekilde sürüklemeyin, itmeyin ve yuvarlamayın.
 • Cam kapakları olan vitrin ve gardrop gibi dolapların kapaklarını muhakkak kapalı şekilde bantlayın. Olası kazaları düşünerek cam eşyalara dikkat edin.
 • Kitap ve biblolarınız için valizlerinizi kullanabilirsiniz.
 • Yatağınızı taşırken çift taraftan lastikli çarşaf geçirerek kirlenmesinin önüne geçebilirsiniz.
 • Evdeki havlu ve tekstil ürünlerini Pratik Taşınma Önerileri olarak kırılacak eşyalarınızı sarmak için kullanabilirsiniz.
 • Ev taşıma sürecinde yardım için başvurduğunuz kişileri bir gün önceden hatırlatmak için aramayı unutmayınız.
 • Yeni eviniz boşken eski evinizden getireceğiniz eşyaların yerini belirleyin. Gerekli olan ekstra malzemelerin listesini çıkarın.

Ev Taşıma Tüyoları :Evden eve taşınma esnasında nelere dikkat etmeliyim

Taşınırken Beyaz Eşyalar

Evden eve taşınma esnasında nelere dikkat etmeliyim : Garantisi devam eden ürünler için servise danışmanızı ve yardım almanızı öneririz. Taşınırken beyaz eşyaları kendinizi zorlayacak şekilde taşımak sakatlanmalara neden olabilir. Bu yüzden buzdolabı, çamaşır makinesi gibi ağır eşyaları tekerlekli dolap ayakları ile uygun zeminlerde götürebilirsiniz.

Merdiven vb yerlerde dönebileceği alana dikkat ederek en az dört kişi taşımak en doğrusudur. Çamaşır ve bulaşık makinesi gibi uzun olmayan beyaz eşyalarınızı sağlam bir kumaşın içine yatırarak dört köşeden taşıyabilirsiniz. Beyaz eşyalar ve makineler içerisinde birçok devre ile çalıştığı için hassas davranmak çarpma, düşme ve sürüklenme gibi durumlardan kaçınmak önemlidir.

Taşınırken Mobilyalar :Evden eve taşınma esnasında nelere dikkat etmeliyim

Evden eve taşınma esnasında nelere dikkat etmeliyim : Mobilyalar büyük ve ağır ev eşyaları olduğu için taşınması biraz daha zordur. Mümkün oldukça kulp, kolçak vb parçaları sökmek taşımayı kolaylaştıracaktır.

Özellikle masa ve sandalye ayakları, yerden yüksek koltuk ayakları strech film ile sarılmalıdır. Böylece bu parçaların çizilmesine engel olursunuz. Ayrıca araca yerleştirilirken ayaklara ve kolçaklara özen gösterilmeli, oynamasına ya da kırılmasına engel olunmalıdır.

Perdeler de nakliyesi zor parçalardan. Perdelerinizi bir araya getirerek halı poşetlerine katabilir ya da kolilerde taşıyabilirsiniz. Taşınma sürecinde ekstra perde tokası bulundurmak kayıplarda işinizi kolaylaştırır.

Halıları üst üste koyup rulo yapmak size alan kazandıracaktır. Böylece birçok halıyı tek seferde taşıyabilirsiniz. Halılarınız için halı hurcu ya da poşeti almak kirlenmelerini önleyecektir.

Taşınırken Ayakkabılar :Evden eve taşınma esnasında nelere dikkat etmeliyim

Evden eve taşınma esnasında nelere dikkat etmeliyim : Ayakkabıları kendi kutusunda taşımak onları korumanın ve taşımanın en kolay yoludur. Ancak Ayakkabı kolileriniz mevcut değilse taşınırken ayakkabılar için özel bir koli hazırlayın. Ayakkabılarınızın içini gazete kağıdı ile doldurun. Böylece formları bozulmaz.

Her çifti tek tek beze ya da gazete kağıdına sarın veya poşetleyin. Böylece birbirlerini batırmayacaklardır. Ayakkabıları koliye dik yerleştirmek de ezilme risklerini azaltır. Ayakkabı taşıma hurcu da kullanabileceğiniz alternatifler arasında.

Taşınırken Derin Dondurucudaki Yiyecekler :Evden eve taşınma esnasında nelere dikkat etmeliyim

Taşınırken derin dondurucudaki yiyecekler tüketilmediyse çözülmeden taşınması önemli. Taşınma sırasında en son fişi çekilecek ürün derin dondurucu olmalıdır.

Hatta şehir içi kısa mesafede taşınma işlemi gerçekleşecekse derin dondurucunun kapağı bantlanarak içindekiler çıkarılmadan taşınmalı. Böylece içerideki sıcaklık hızlı yükselmez ve 1-2 saate kadar sıkıntı olmadan dayanır.

Bir diğer yol da derin dondurucunun içindekilerinin buz ile beraber yalıtımlı köpük kutularda ya da termos çantalarda taşınmasıdır. İçeriye konacak buz şişeleri sıcaklığın hemen yükselmesine engel olacaktır. Lakin eşyalar taşındığında ilk olarak derin dondurucu çalıştırılmalı ve ürünler yerleştirilmelidir.
Taşınma sürecinde donmuş yiyecekler için en sağlıklısı öncesinde tüketilmesidir.

Ev Taşınırken Kıyafetler Nasıl Toplanır

Ev Taşınırken Kıyafetler Nasıl Toplanır?

Ev Taşınırken kıyafet toplama aslında çok basittir. Katlı giyeceklerinizi olduğu gibi kolilere yerleştirebilirsiniz. Böylece tekrar katlamanıza gerek kalmaz.

Askıdaki kıyafetleriniz için özel askılı kıyafet kolisi alabilir ya da kendiniz yapabilirsiniz. Böylece askıdaki kıyafetlerinizin askısını çıkarmadan taşıyabilirsiniz. Tek yapmanız gereken dolabınızın askı sopasını kolinin içinden geçirmek. Büyük kolaylık sağlayan bu yöntemle eşyalarınızın kırışmasına da engel olursunuz.

Kıyafetleri kolayca taşımanın bir diğer yolu da askıları iple birleştirerek üzerine gamboç(kıyafet kılıfı) ya da çöp poşeti geçirerek askıları ile taşımaktır. Böylece hem kirlenmeleri önlenir hem de kolayca yerleştirilir. Çorap, çamaşır, fular ve bunlara benzer küçük kıyafetleri taşımanın en iyi yolu da hurçlardır.
Eşyalarınızı taşımanın bir başka yolu da valizler. Valizlerinizi kıyafetlerinizle doldurarak işlevsel hale getirin.

Taşınırken Mutfak Eşyaları : Evden eve taşınma esnasında nelere dikkat etmeliyim

Evden eve taşınma esnasında nelere dikkat etmeliyim : Çoğu cam ve kırılmaya müsait olan mutfak eşyalarını taşımak zorlu bir süreç. Özellikle bardak gibi kolay kırılır eşyalarınızı mutlaka iyice sarınız. Gazete kağıdı, kağıt havlu, bez hatta çoraplar bile bu görev için uygundur. Tencere vb büyük hacimli eşyalarınız içine küçük kase, çatal bıçak gibi hem küçük hacimli hem de çabuk dağılan eşyaları yerleştirerek yerden tasarruf edebilirsiniz.

Tabaklarınızı birbirine strechle sıkıca sararak koliye yerleştirirseniz birbirine zarar verme riskini minimuma indirirsiniz. Ayrıca aralarına koyacağınız peçeteler çizilmenin de önüne geçecektir.

Saklama kaplarınızı iç içe koymak alan konusunda rahatlatır. Ayrıca onların içine de baharatlık vb küçük eşyalarınızı koyarak koruyabilirsiniz. Küçük ev aletleri için kendi kolilerinde taşımak en doğrusu. Ama eğer attıysanız güzelce sararak ve tüm parçalarını aynı yere koyarak toplayabilirsiniz.

Bıçak vb kesici aletleri havluya sararak taşımak ya da kavanozlamak güvenlidir. Böylece kolileri açarken ya da taşırken olası kazaların önüne geçmiş olursunuz. Buzdolabınızın içindekileri kolilemek ezilmelerine ve kırılmalarına engel olacaktır. Yine derin dondurucu gibi taşındıktan sonra hemen çalıştırılmaları ve yiyeceklerin yerleştirilmeleri önemlidir.

Taşındıktan Sonra Ev Yerleştirme : Evden eve taşınma esnasında nelere dikkat etmeliyim

Evden eve taşınma esnasında nelere dikkat etmeliyim :Taşındıktan Sonra Ev Yerleştirme aşamasında yapılan en büyük hata her şeyi aynı günde bitirmeye çalışmaktır. Taşınma günü süreç bitip bütün eşyalar geldiğinde yatak, koltuk, dolap, masa gibi demonte eşyaları kurmalı ve yerlerine koymalısınız. Böylece o gün için oturup dinlenebileceğiniz alanınız olacaktır. Perdeler de taşınma sürecinde ilk aşamalarda takılmalıdır. Hem kirlenmenin önüne geçer, hem de evinizi meraklı gözlerden korursunuz. Ayrıca beyaz eşyaları çalıştırmak, derin dondurucu ve buzdolabını yerleştirmek de ilk günkü görevler içinde.

Zamanınız kalırsa günlük kullandığınız mutfak gereçlerini yerleştirmek yemek hazırlama için akıllıca olacaktır. Halıları serme işlemini yerleşmenin en son aşamasına bırakın. Böylece kolilerinizi tekerlekli yardımcılarla taşıyabilirsiniz.

İlk gün yerleştirme büyük parça ve mobilyalar ile son bulurken ikinci gün kıyafetler, kitaplar, dekorlar ve sık kullandığınız eşyalar için ayrılmalı. Böylece birçok işi halletmiş olursunuz.

Üçüncü gün vitrin ve kitaplıklar, tekstil ürünleri ve yorganlar, misafir yemek takımları gibi sık kullanılmayan parçaları yerleştirebilirsiniz. Halıları da sererek son dokunuşları halletmiş olacaksınız.

İzmir Huzur Evden Eve Nakliyat İle Zahmetsizce Taşının

Evden eve taşınma esnasında nelere dikkat etmeliyim : En Pratik Taşınma Önerisi İzmir Evden Eve Nakliyatın Huzur Nakliyat ile taşınmak. Tüm eşyalarınızı en az sizin kadar özenerek uygun ambalajlarla paketler. Tecrübesi ile tüm eşyaları kolayca toplar, araca yükler ve yeni evinize yerleştirir. Size de yeni evinizin ve kaliteli hizmetin keyfini çıkarmak kalır.